7 окт. 2013 г.

Переможниця у конкурсі стипендіальної програми «Завтра.UA» розповідає про свої враження

Вже сім років поспіль в Україні діє стипендіальна програма Фонд Віктора Пінчука «Завтра.UA: Від ідеї до дії». В цій загальнонаціональній програмі приймає участь талановита молодь – студенти 3-6 курсів денної форми навчання українських вищих начальних закладів 4-го рівня акредитації. Головна мета Програми «Завтра.UA» – сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни. Цього року для участі у конкурсі Стипендіальної програми «Завтра.UA» було направлено 1851 пакет документів з-понад 100 вищих навчальних закладів. Та стипендіатами стали лише 320 студентів.
25–27 травня цього року в Києві відбувся 6-й Щорічний молодіжний Форум цієї стипендіальної програми. На нього було запрошено переможців щорічного загальнонаціонального конкурсу.


Одними із головних задач Форуму є створення мережі соціально відповідальної молоді, що об’єднує найкращих студентів України, стимулювання їх громадської активності та залучення талановитих молодих українців до соціальних ініціатив, спрямованих на розвиток країни та суспільства.

Серед переможцев конкурсу 2012 -2013 н.р була й член молодіжної організації етнічних німців СНМ ДО «Юнге Вельт», етнічна німкеня Оксана Зінченко. З конкурсною роботою на тему «Діалектика взаємозв’язку демографічного розвитку держави та її соціальної політики» в загальному рейтингу учасників Оксана посіла 12 місце!

Ми запитали в Оксани, як вона досягла такого високого результату та які можливості дає їй участь у цьому конкурсі.

Оксана: Конкурс був відкритий і для того, щоб прийняти в ньому участь, достатньо було зареєструватися on-line на сайті програми «Завтра.UA» та надіслати необхідні документи протягом місяця. Головними критеріями для визначення переможців були: високий рівень фахових знань, самостійна наукова робота, лідерські, комунікаційні та творчі здібності.
Я відмінно навчаюся в Донецькому національному університеті на обліково-фінансовому факультеті за спеціальністю «Економічна теорія» (зараз вже на 5 курсі). Сферою наукових інтересів є вирішення соціально-економічних проблем та державне управління. Крім того, цього року я отримала перемогу у конкурсі «Найкращої старости факультету». На мою думку, досягати успіхів мені допомагає моя етнічна приналежність та риси, які їй притаманні, а саме: працьовитість, цілеспрямованість, прагнення до порядку тощо. А комунікабельність та творчі здібності я мала змогу розвивати з 10 років, коли вперше прийшла до Донецького обласного національно-культурного товариства німців «Відергебурт». Зараз приймаю участь в житті молодіжної німецької організації «Спілка німецької молоді Донецької області «Юнге Вельт».

Переможці конкурсу протягом календарного року отримують стипендію, можуть претендувати на фінансову підтримку наукової діяльності, а також приймати участь у соціальних проектах. Як на мене, ця програма й отримана стипендія надає фінансову підтримку для продовження науково-дослідницької діяльності, створює додаткові можливості для індивідуального розвитку, сприяє налагодженню нових зв’язків, спілкуванню, обміну досвідом та інформацією. Надалі я буду мати можливість особисто зустрітися та поспілкуватися з глобальними лідерами, інноваторами, провідними представниками політики, бізнесу та культури.

Далі ми попросили Оксану розповісти про те, як пройшов сам Форум, що вразило і що запам’яталося.

Оксана: Темою цьогорічного Форуму було гасло «Від ідеї до дії». Мета заходу – стимулювання талановитої молоді генерувати власні ідеї та втілювати їх у життя. Впродовж трьох днів роботи Форуму стипендіати програми «Завтра.UA» мали змогу випробувати на практиці механізми створення стартапів, перевірити власні ідеї на життєздатність, а також довести їх до стадії бізнес-моделі та прототипу. Партнером цьогорічного Форуму виступив проект EastLabs – київський стартап акселератор, що шукає амбітні проекти в сфері ІТ, надає їм інвестиції, офіс, менторську підтримку, а також допомагає з пошуком інвестора на наступному етапі.
Спеціальним гостем Форуму став Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов, який взяв участь у церемонії нагородження. Він виступив з промовою перед стипендіатами та вручив нагороду команді, проект якої, за результатами голосування Великого Журі, став переможцем Форуму.
Також гостем 6-го Форуму став Мічіо Каку, відомий фізик-теоретик, футуролог, автор низки науково-популярних бестселерів, активний популяризатор науки та ведучий програм на каналах Discovery, BBC, ScienceChannel, який на запрошення Фонду Віктора Пінчука вперше відвідав Україну. Відомий науковець приєднався до привітання переможців Форуму, а також виступив перед нами з промовою.
Серед запрошених менторів, які допомагали командам протягом трьох днів роботи Форуму, були відомі представники бізнесу, громадські діячі та засновники успішних стартапів такі як: директор Google в Україні Дмитро Шоломко, заступник директора МБФ «Відродження» Інна Підлуська, партнер EastLabs Кен Лівер, генеральний директор NewsFront PR Agency Володимир Дегтярьов, операційний директор Ciclum Роман Хміль та інші. В продовж трьох днів Форуму ментори консультували учасників, виступали перед ними з мінілекціями, а також ділились з ними власним досвідом та своїми секретами успіху.
Участь в цьому щорічному Форумі докорінно змінило мої пріоритети, мої погляди на життя, дало нові стимули для наукової роботи. Я дуже вдячна Фонду Віктора Пінчука, організаторам Форуму, своєму науковому керівнику за можливість прийняти участь в такому грандіозному проекті.


Интерв’ю провів
Сергій Поуль, голова правління СНМ ДО «Юнге Вельт»