З проханням присвоїти звання "Почесний громадянин міста Тернополя" Володимиру Мандлю посмертно звернулась громадська організація “Німецька молодь” до міського голови міста Тернополя Романа Заставного.
“Ми живемо у ХХІ столітті і не важливо, якої ти національності. Головне – що ти зробив для громади та країни, в якій живеш”, - заявив керівник організації Максим Черкашин.
Д-р Володимир Мандль (1820, Тернопіль – 5 травня 1886, Тернопіль) закінчив Тернопільську гімназію, був послом до австрійського парламенту (з 1848 р.), бургомістром міста Тернопіль (1855-1868 рр.), організатором Міської Ощадної Каси (1870 р.).
У 1861 році його розпорядженням засновано перший публічний міський парк, т. зв. "Новий Город" (пізніше переіменований у Парк Слави, тепер – Старий Парк). У липні 1887 році з нагоди відвідин міста австрійсько-угорським престолонаслідником ерцгерцогом Рудольфом у "Новому Городі" влаштували Першу крайову етнографічну виставку. Як кореспондент газети "Kurier Lwowski" до Тернополя приїхав Іван Франко із завданням написати огляд про виставку. Щонеділі та в святкові дні в парку відбувалися концерти військових оркестрів, проводились вистави, фестини і зльоти. У вересні 1896 року на відзначення 300-річчя Берестейської унії в міському парку насипали високий курган. Настопного року тут відкрили погруддя бургомістру Володимиру Мандлю (скульптор Т. Дикас).
МГО “Німецька молодь”, Тернопіль
29 июл. 2010 г.
На почесного громадянина Тернополя пропонують німця
Ярлыки:
молодежь,
немецкое меньшинство